İZEVİM - İzmir Eğitim Vakıfları İşbirliği

İZEVİM - İzmir Eğitim Vakıfları İşbirliği

İZEVİM Basın Açıklaması  ( izevim.org)

Eğitim Vakıfları olarak yıllardır kendi kurumsal hedeflerimiz doğrultusunda, eğitim çağında dezavantajli gençlere destek olmakta ve İzmir'in aydın bir geleceğe ulaşması için çalışmaktayız. Kurumsal olarak yapılan çalışmaların etkisinin artması ve kaynakların doğru kullanılması için bir işbirliği modeli ihtiyacımız oluştu. 

Bizler de, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ortak vizyonu ile İzmir'in kendi kültürel çeşitliliğinden beslenerek ortakça üreten örnek bir kent olması için bir işbirliği modeli geliştirdik. İZEVİM, İzmir'deki Eğitim Vakıflarının ortak hareket etmeleri için kendilerinin oluşturduğu, Cumhuriyet İlkelerine bağlı, kapsayıcı, güvenilir ve sürdürülebilir bir işbirliği modelidir. 

İZEVİM olarak İzmir'de eğitim gören bireylerin bilim, kültür, sanat ve spor faaliyetleri aracılığı ile iş birliği kültürünü benimsemiş, öz farkındalığı, öz motivasyonu ve aidiyet duygusu yüksek bireyler olmaları hedefi doğrultusunda eğitim ve etkinliklere ulaşmalarını sağlamayı hedefledik. 

Bir senedir üzerinde çalışmakta olduğumuz bu model ile hem vakıflar arası hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile protokoller gerçekleştirdik. Bu çerçevede kurumlar arasında bilgi ve deneyim paylaşmaya, ortak kaynak ve proje üretmeye başladığımız paylaşmak isteriz. 

Bundan sonrasında bu işbirliği modelini, ortak değerlerimize sadık kalarak katkı sunacak diğer sivil toplum örgütlerinin, kamu ve kurumlarının, özel sektör ve eğitim  paydaşlarının dahiliyle, üreterek gelişmek ve geliştirmek istiyoruz. 

İZEVİM ortakları;

ATLAS SAĞLIK EĞİTİM VAKFI

BORNOVA ANADOLU LİSESİ EĞİTİM VAKFI

CEVDET İNCİ EĞİTİM VAKFI

EGE ÇAĞDAŞ EĞİTİM VAKFI

KURŞUN KALEM EĞİTİM VAKFI 

URLA EĞİTİM VAKFI


Bağış Yap

© Copyright 2020 urev.org.tr. Web Designed By: Pro Tasarım,Web Tasarım,Eticaret paketleri,Seo Optimizasyonu,İzmir