Sardunya Film Gösterimi

40.İstanbul Film Festivali En İyi İlk Film – Sardunya / Çağıl Bocut

Sardunya Film Gösterimi

Urla Eğitim Vakfı olarak düzenlediğimiz Sardunya filmi gösterimi konuklarımızın büyük ilgisi ve beğenisi ile gerçekleşti.

Yönetmen Çağıl Bocut ve Uzman psikolog Tuğba Karaefe konuklarımızın sorularını yanıtlarken filmi daha sağlıklı okumamızı sağladı.

Genç yönetmenimizi ilk filminde yakaladığı bu başarı için kutluyor bize verdikleri destek için Çağıl Bocut ve Tuğba Karaefe’ye çok teşekkür ediyoruz. 

Böylesi güzel bir eseri bizimle buluşturdukları için çok mutluyuz.

Katılımlarıyla etkinliğimizin amacına ulaşmasını sağlayan tüm konuklarımıza teşekkür ederiz.

 

--------------------------

Sevgili UREV gönüllüleri 24 Mayıs Cuma günü gösterimin yapıldığı film Kurucularımızdan Ayşe Bocutoğlunun sevgili oğlu Çağıl Bocut’un yazdığı ve yönettiği film ve katıldığı 40.İstanbul festivalinde eniyi  ilk film ödülü almış en iyi görüntü en iyi kadın oyuncu ödülleriyle taçlanmış bir film.

Konu Urla’da geçiyor. Çağıl Bocut ve Tuğba Kocaefe hiç bir ücret talep etmeden vakfımız öğrencilerine katkı sunmak anacıyla bizimle birlikte olacak bize film ile ilgili söyleşide bulundu. Gösterimin geliri olduğu gibi burs fonumuza bağışlanacaktır.

Sayın Çağıl Bocut ve sayın Tuğba Kocaefe’ye teşekkür ediyoruz.

40.İstanbul Film Festivali 
En İyi İlk Film – Sardunya / Çağıl Bocut
En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü – Orçun Özkılınç (Sardunya)
En İyi Kadın Oyuncu Ödülü – İlayda Elif Elhih (Sardunya)
Geranium (2021)
2021 | Winner: Best First Film — National Competition [En İyi İlk Film — Ulusal Yarışma]. Berlin Cottbus Festival of East European


18.30'da başlayan olan etkinliğimiz, 19.30'da film gösterisi ve ardından 21.00'da söyleşi ile devam etti. Yönetmenliğini ve senaristliğini Çağıl Bocut’un üstlendiği Sardunya, 19 yaşındaki Defne'nin üniversite sınavına haftalar kala babasının beyin kanaması geçirdiği haberini alması ve memleketi olan Urla'ya dönüşü ile başlar.

Babasının iyileşme süreci babası ile olan hasarlı ilişkisi için bir fırsatken, yavaş yavaş bir aile dramının içine çekilen Defne, hasta halasının da intiharına tanık olur. İçindeki adalet kavramını sorgularken, vicdanı ve özgürlüğü arasında bir tercih yapması gereken Defne'nin hikayesini izlemeye değer.

 


Bağış Yap

© Copyright 2020 urev.org.tr. Web Designed By: Pro Tasarım,Web Tasarım,Eticaret paketleri,Seo Optimizasyonu,İzmir