Yarış Kuralları ve Bilgiler

Yarış Bilgileri » Yarış Kuralları ve Bilgiler

URLA’DA DOĞAYA KOŞ (6k) koşusu: UREV (Urla Eğitim Vakfı) tarafından organize edilmektedir. Burada kendisi “Vakıf” olarak adlandırılmıştır. Organizasyonda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi ile müşterek çalışma ve destek sağlanmaktadır.

1. Kayıt

1.1 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusuna www.urev.org.tr adresinde bulunan kayıt formu eksiksiz doldurulduğunda kayıt tamamlanmış olacaktır. Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir. Kayıt ve katılım için herhangi bir bedel alınmayacaktır. Sadece kaydını tamamlamış katılımcılara koşu kayıt formundaki bilgilere istinaden koşu kiti teslim edilecektir. 22 Mart 2020 tarihinde koşulacak yarış için kayıt ücreti ve başka bir ücret alınmayacaktır. Katılımcılar arzu ettikleri takdirde UREV’e bağış yapabileceklerdir. UREV yaptığınız bağışlar için şimdiden teşekkür eder.

Bağış İçin lütfen yazıya tıklayınız.

 

1.2 Vakıf, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.

1.3 Katılımcı; kaydı başarıyla yerine getirdikten sonra, Vakıf ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu Yarış Kuralları oluşturur. Kayıt işleminin yegâne karşılığı yarış numarası ve URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu hakkıdır.

1.4 Vakıf, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

1.5 Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve teslim aldığına dair imza vermek zorundadır. Her bir katılımcı sadece kendi kitini alabilir. İmzalı vekalet yazısı ile bireysel, kulüp yöneticisi imzası bulunan listeler ile de toplu kit alımı yapılabilecektir. Feragat tutanakları bu kişilere yarış öncesi mutlaka imzalatılacaktır. 

1.6 18 yaş (22 MART 2002 ve sonrası doğumlular) ve altı katılımcılar veli muvafakat yazısı ile koşuya katılabileceklerdir.

2. Kayıt Değişikliği

Kayıt değişikliği sadece kayıt bilgilerinin düzeltilmesi maksadıyla yapılacaktır. Kayıt değişikliği  20 Mart 2020 tarihine kadar e-mail yoluyla, veya yarış tarihinden 1 gün önce teknik toplantı esnasında  yapılacaktır.

3. Organizasyon Değişiklik Hakları

3.1 Vakıf Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler www.urev.org.tr'de ve/veya UREV instagram hesabından yayınlanacaktır.

3.2 VAKIF; herhangi bir nedenle, URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusunun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, koşuyu iptal etme, değiştirme, etkinliğin tarihi, başlangıç saati, parkuru ve mesafesi gibi ayrıntılarını ve/veya etkinlikle bağlantılı olarak sunulan imkanları değiştirme hakkına sahiptir.

3.3  URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusuna katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Vakfın yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım ve konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

4. Ödüller

4.1 Vakıf, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. 

5. Yarıştan Diskalifikasyon

5.1 Göğüs numarasını başka kişilere devreden, yarış güzergâhından çıkan, resmi yarışmacı numarasını değiştirenler diskalifiye edilir.

5.2 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu  sırasında, Vakıf tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı bu Yarış Kurallarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Vakfın itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada vakfı suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasadışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

5.3 Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.

6. Sorumluluk

6.1 Yarışa katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Vakıf her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir.

6.2 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusundan önce tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Kayıt yapmış olan tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

6.3 Vakıf, katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.

6.4 Bir katılımcının; URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu sırasında kendini sakatlaması halinde, Vakıf sorumlu değildir. Vakıf; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.

6.5 Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinliğe katılım sağlanamaz. Bu durumda gerçekleşmeyen katılımlar için Vakıf sorumluluk kabul etmez

7. Kıyafet Çanta Muhafaza

7.1 Koşu başlangıcı öncesi: Kıyafet çantaları başlangıç noktasında teslim alınacaktır. Koşu Sonrası: Kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.

7.2 Sadece Resmi URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşu çantaları teslim alınacaktır.

7.3 Sporcuların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önemle rica olunur. Kaybolan eşyalardan Vakıf sorumlu değildir.

8. Şartların Kabulü

8.1 http://www.urev.org.tr web sitesinde yer alan ve URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu ile alakalı olan Gizlilik ve Güvenlik Politikası’nı ve Yarış Kuralları’nı özgür iradem ile okudum. Bu bölümlerde yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğimi taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.

9. Güzergâh Hizmetleri

9.1 Koşu parkuru koşu başlangıcından sonra 2 (iki) saat sonra araç trafiğine açılacaktır. Saat 12:00 dan itibaren Koşu Bitiş Noktasında hizmet verilmeyecektir.

10. Bitiş Noktası

10.1 Özbek Köyü Sağlık Ocağı Yanıdır.

11. Bitiş Noktasının Kapanması

11.1 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusunun bitiş noktası kapanış saati 12.00 dır. Saat 12.00 dan sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kendi inisiyatifleri ile kaldırımdan veya yoldan koşmaya devam edebilirler fakat tasnifleri yapılmayacaktır.

12. Katılımcılara Sunulacak Hizmetler

  • T-Shirt

  •  URLA’DA DOĞAYA KOŞ Çantası

  • Koşu güzergahında su istasyonu

  • Güzergah boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri

  • Bitiş noktasında çeşitli ikramlar

13. Sağlıkla İlgili Öneriler

Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, yarışa katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve gazlı içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan sağlık sorunlarında yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz. Yeterli antrenman, kondisyon ve sağlık, başarılı bir koşu için şarttır. Bu konudaki mesuliyet katılımcıların kendilerine aittir.Bağış Yap

© Copyright 2020 urev.org.tr. Web Designed By: Pro Tasarım,Web Tasarım,Eticaret paketleri,Seo Optimizasyonu,İzmir