Yarış Kuralları ve Bilgiler

URLA’DA DOĞAYA KOŞ (6k) koşusu: UREV (Urla Eğitim Vakfı) tarafından organize edilmektedir. Burada kendisi “Vakıf” olarak adlandırılmıştır. Organizasyonda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi ile müşterek çalışma ve destek sağlanmaktadır.


URLA’DA DOĞAYA KOŞ (6k) koşusu: UREV (Urla Eğitim Vakfı) tarafından organize edilmektedir. Burada kendisi “Vakıf” olarak adlandırılmıştır. Organizasyonda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi ile müşterek çalışma ve destek sağlanmaktadır.

 

1. Kayıt

 

1.1 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusuna www.urev.org.tr adresinde bulunan kayıt formu eksiksiz doldurulduğunda kayıt tamamlanmış olacaktır. Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir. 20 Haziran 2021 tarihinde koşulacak yarışa dair kayıt ve katılım için herhangi bir bedel alınmayacak olup kayıt formundan önce ekranınızda beliren “Bağış” sayfasından minimum 50 ₺ olmak üzere arzu ettiğiniz miktarda UREV’e yapacağınız bağış için şimdiden teşekkür ederiz. Sadece kaydını tamamlamış katılımcılara koşu kayıt formundaki bilgilere istinaden koşu kiti teslim edilecektir.

 

Pandemi nedeniyle koşu tarihinde gerek duyulması halinde "sokağa çıkma yasağı izinleri" için başvuru vakıf tarafından gerçekleştirilecek olup, konu ile ilgili bilgiler koşuculara mail ya da sms yoluyla bildirilecektir.

 

1.2 Vakıf, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.

 

1.3 Katılımcı; kaydı başarıyla yerine getirdikten sonra, Vakıf ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu Yarış Kuralları oluşturur. Kayıt işleminin yegâne karşılığı yarış numarası ve URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu hakkıdır.

 

1.4 Vakıf, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

 

1.5 Kit dağıtımı koşu sabahı saat 08:00 den itibaren yapılacaktır. Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve teslim aldığına dair imza vermek zorundadır. Her bir katılımcı sadece kendi kitini alabilir. İmzalı vekalet yazısı ile bireysel, kulüp yöneticisi imzası bulunan listeler ile de toplu kit alımı yapılabilecektir. ”Katılımcı Taahütnamesi” bu kişilere yarış öncesi mutlaka imzalatılacaktır. Koşucular, koşu alanına gelirken web sayfasında bulunan ”Katılımcı Taahütnamesi”nin imzalı çıktısını yanında getirebilecektir.

 

1.6 Son kayıt tarihi: 10.06.2021

Kayıtlar dolduğunda son kayıt tarihine bakılmaksızın kayıtlar kapatılacaktır.

 

2. Kayıt Değişikliği

 

Kayıt değişikliği sadece kayıt bilgilerinin düzeltilmesi maksadıyla yapılacaktır. Kayıt değişikliği 14 Haziran 2021 tarihine kadar e-mail yoluyla yapılacaktır.

 

3. Organizasyon Değişiklik Hakları

 

3.1 Vakıf Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler www.urev.org.tr'de ve/veya UREV instagram hesabından yayınlanacaktır.

 

3.2 Herhangi bir nedenle, Atletizm Federasyonu ya da İl/İlçe Mülki amirlikleri URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusunun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, yetkili mercilerin izni ile koşuyu iptal etme hakkına sahiptir.

 

3.3 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusuna katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Vakfın yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım ve konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

4. Ödüller

 

4.1 Vakıf, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödüller, "ÖDÜLLER" sekmesinde ayrıca belirtilmiştir.

 

5. Yarıştan Diskalifikasyon

 

5.1 Göğüs numarasını başka kişilere devreden, yarış güzergâhından çıkan, resmi yarışmacı numarasını değiştirenler diskalifiye edilir.

 

5.2 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu sırasında, Vakıf tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı bu Yarış Kurallarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Vakfın itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada vakfı suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasadışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

 

5.3 Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bir etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmî sonuçlardan çıkarılacaktır.

 

6. Hakların Verilmesi

6.1 Vakıf ya da yetki verebileceği üçüncü taraflar, Urla’da Doğaya Koş koşusundan ses kayıtlarını, video kayıtlarını ve fotoğrafları yakalama ve kullanma; isminizi, görüntünüzü, sesinizi, performansınızı ve biyografi malzemenizi herhangi bir amaç için (tanıtım, haber ya da başka türlü olsun) bütün ortamlarda, sonsuza kadar, yerel yazılı hukuka göre, kullanmak hakkına sahip olacaklardır.

 

6.2 Vakıf; Urla’da Doğaya Koş ile ilgili elinde bulunan tüm görsel ve işitsel doneleri, radyo, televizyon, sinemalar, etkinlikler, veri taşıyıcıları ya da herhangi bir ortamda ve dünya çapında kullanma, yayınlama, görüntüleme, gösterme, çoğaltma ve/veya halka sunma imkânına sahip olacaktır. Vakıf görsel ve işitsel donelerde tadilatlar yapma, aralar verme, kesimler yapma ya da başka değişiklikler yapma ve bu tadil edilmiş görsel ve işitsel doneleri kısıtlama olmadan kullanma hakkına sahip olacaktır. Urla’da Doğaya Koş koşusunda bir Katılımcı olarak adınızın geçmeyebileceğini kabul edersiniz ve Urla’da Doğaya Koş ile ilişkili herhangi bir mecrada görünmenizden mali bir kazanç elde etmeyi beklemezsiniz. Mevcut Katılım Şartlarını kabul ederek, vakıfa bu görsel ve işitsel doneleri, yukarıda ayrıntıları verilen koşullarda, kullanma hakkı verirsiniz. Bu kapsamlı hak atamasının yegâne karşılığı, Urla’da Doğaya Koş koşusuna katılma ve onu kazanma şansı yakalamak olacaktır.

 

7. Sorumluluk

 

7.1 Yarışa katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Vakıf her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dahildir.

 

7.2 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusundan önce tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Kayıt yapmış olan tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

 

7.3 Vakıf, katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.

 

7.4 Bir katılımcının; URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu sırasında kendini sakatlaması halinde, Vakıf sorumlu değildir. Vakıf; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.

 

7.5 Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Koşu göğüs numarasının kaybedilmesi halinde etkinliğe katılım sağlanamaz. Bu durumda gerçekleşmeyen katılımlar için Vakıf sorumluluk kabul etmez

 

8. Kıyafet Çanta Muhafaza

 

8.1 Koşu başlangıcı öncesi: Kıyafet çantaları başlangıç noktasında teslim alınacaktır. Koşu Sonrası: Kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.

 

8.2 Sporcuların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önemle rica olunur. Kaybolan eşyalardan (teslim alınan çanta içerikleri de olmak üzere) Vakıf sorumlu değildir.

Eşya teslim yerine sporcular kendi çantalarını teslim edeceklerdir.

 

9. Güzergâh Hizmetleri

 

9.1 Koşu parkuru koşu başlangıcından sonra 2 (iki) saat sonra araç trafiğine açılacaktır. Saat 11:00 dan itibaren Koşu Bitiş Noktasında hizmet verilmeyecektir.

 

10. Bitiş Noktası

 

10.1 Özbek Köyü Sağlık Ocağı Yanıdır.

 

11. Bitiş Noktasının Kapanması

 

11.1 URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusunun bitiş noktası kapanış saati 11.00 dır. Saat 11.00 dan sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kendi inisiyatifleri ile kaldırımdan veya yoldan koşmaya devam edebilirler fakat tasnifleri yapılmayacaktır.

 

12. Katılımcılara Sunulacak Hizmetler

 

12.1 Yarış 22 Mart 2020’de gerçekleşmesi planlanan, ancak pandemi nedeniyle yarışa 1 hafta önce iptal edilen yarışın devamı niteliğinde olması nedeniyle, yarış sırasında verilecek t-shirt ve çantalarda yarış tarihi olarak 22 Mart 2020 basılı olacaktır. Koşucular, güncel koşu tarihi basılı t-shirt ve çanta talep etmeyeceğini kabul eder.

 

T-Shirt

Madalya

URLA’DA DOĞAYA KOŞ Çantası

Güzergâh boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri

 

13. Sağlıkla İlgili Öneriler

 

Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, yarışa katılmamalıdırlar. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve gazlı içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan sağlık sorunlarında yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz. Yeterli antrenman, kondisyon ve sağlık, başarılı bir koşu için şarttır. Bu konudaki mesuliyet katılımcıların kendilerine aittir.

 

14. Şartların Kabulü

 

14.1 http://www.urev.org web sitesinde yer alan ve URLA’DA DOĞAYA KOŞ koşusu ile alakalı olan Gizlilik ve Güvenlik Politikası’nı, Kullanım Sözleşmesi’ni ve Yarış Kuralları’nı özgür iradem ile okudum. Bu bölümlerde yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğimi taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.

 

 


© Copyright 2020 urev.org.tr. Web Designed By: Pro Tasarım,Web Tasarım,Eticaret paketleri,Seo Optimizasyonu,İzmir