Yarış Kuralları ve Bilgiler


 

Urla'da BirİZ koşusu (6K — 10K): UREV (Urla Eğitim Vakfı) tarafından organize edilmektedir. Burada kendisi “Vakıf” olarak adlandırılmıştır. Organizasyonda İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Urla Belediyesi ile müşterek çalışma ve destek sağlanmaktadır.

 

1. Kayıt

1.1 Urla'da BirİZ koşusuna www.urev.org.tr adresinde bulunan kayıt formu eksiksiz doldurulduğunda kayıt tamamlanmış olacaktır. Kişi başına tek bir girişe/kayda izin verilir. 29 Eylül 2024 tarihinde koşulacak yarışa dair kayıt ve katılım için herhangi bir bedel alınmayacak olup kayıt formunun sonunda yer alan “Bağış” girişinden 30.04.2024 tarihine kadar minimum 400₺, 01.05-31.07.2024 tarihleri arasında minimum 500₺, 01.08-14.09.2024 tarihleri arasında minimum 600₺, 15.09 — 25.09.2024 tarihleri arasında 750₺  olmak üzere arzu ettiğiniz miktarda UREV’e yapacağınız bağış için şimdiden teşekkür ederiz. Sadece kaydını tamamlamış katılımcılara koşu kayıt formundaki bilgilere istinaden koşu kiti teslim edilecektir.

1.2 Vakıf, katılımcının tüm kimlik bilgilerini doğrulama hakkına sahiptir. Kimlik bilgileri hakkında hatalı veriler içeren kayıtlar, uygunsuz kabul edilecektir.

1.3 Katılımcı; kaydı başarıyla yerine getirdikten sonra, Vakıf ile Katılımcı arasında kayıt tamamlanınca bu Katılım Şartlarını temel alan sözleşme ilişkisi doğrudan kurulur. Sözleşme şartlarını işbu Yarış Kuralları oluşturur. Kayıt işleminin yegâne karşılığı yarış numarası ve Urla'da BirİZ koşusunda koşma hakkıdır.

1.4 Vakıf, toplam katılımcı sayısını sınırlama hakkına sahiptir.

1.5 Kit dağıtımı koşudan önce yeri ilan edilmek üzere koşudan bir gün önce ve koşu sabahı saat 08:00 den itibaren yapılacaktır. Katılımcılar yarış kitlerini teslim alabilmek için kimlik ibraz etmek ve teslim aldığına dair imza vermek zorundadır. Her bir katılımcı sadece kendi kitini alabilir. İmzalı vekâlet yazısı ile bireysel, kulüp yöneticisi imzası bulunan listeler ile de toplu kit alımı yapılabilecektir. ”Katılımcı Taahütnamesi” bu kişilere yarış öncesi mutlaka imzalatılacaktır. Koşucular, koşu alanına gelirken web sayfasında bulunan ”Katılımcı Taahütnamesi”nin imzalı çıktısını yanında getirebilecektir. 

1.6 Koşuya 6K için 2008, 10K için 2006 yılı ve öncesi doğumlular kayıt yapabilir.

1.7 Son kayıt tarihi: 24 Eylül 2024

Kayıtlar dolduğunda son kayıt tarihine bakılmaksızın kayıtlar kapatılacaktır.

 

2. Kayıt Değişikliği

Kayıt değişikliği sadece kayıt bilgilerinin düzeltilmesi maksadıyla yapılacaktır. Kayıtların bağış usulü gerçekleşmesi sebebiyle kayıt iptali halinde herhangi bir geri ödeme yapılmayacaktır.

 

3. Organizasyon Değişiklik Hakları

3.1 Vakıf, Katılım Şartlarını değiştirme hakkını saklı tutar. Değişiklikler www.urev.org.tr  'de ve/veya UREV instagram hesabından yayınlanacaktır.

3.2 Herhangi bir nedenle, Atletizm Federasyonu ya da İl/İlçe Mülki amirlikleri URLA’DA BirİZ koşusunun yapılmasının tehlikeli ya da sakıncalı olduğunu düşünürse; geçerli kanun ve düzenleyicileri göz önünde bulundurarak, sorumluluk ve yükümlülüğü olmaksızın, yetkili mercilerin izni ile koşuyu iptal etme hakkına sahiptir.

3.3 Urla'da BirİZ koşusuna katılan katılımcının hiçbir sebep ile katılım için yapılan masrafları karşılanmaz. Vakfın yapabileceği değişiklikler veya iptaller doğrultusunda, ulaşım veya konaklama masraf, iptal ve değişiklik bedellerine karşın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 

4. Ödüller

Vakıf, ödülleri değiştirme, iptal etme ve/veya ödüllerin herhangi birini ya da hepsini, benzer değerde ödüllerle değiştirme hakkını saklı tutar. Ödüller, “Ödüller” sekmesinde ayrıca belirtilmiştir. 

 

5. Yarıştan Diskalifikasyon

5.1 Göğüs numarasını başka kişilere devreden, yarış güzergâhından çıkan, resmi yarışmacı numarasını değiştirenler diskalifiye edilir.

5.2 Urla'da BirİZ koşusu sırasında, Vakıf tamamen kendi takdiriyle, katılımcıyı bu yarış kurallarına uymadığı için ya da geçerli olan hallerde; etkinlikte, etkinlik öncesinde ya da etkinlikle ilgili faaliyetlerdeki davranışlarının, herhangi bir noktada rahatsız edici olması, bir kişiye, mala ya da Vakfın itibarına zarar verebilecek nitelikte olması ya da zarar vermesi, sosyal medyada vakfı suçlayıcı, rencide edici veya terör ile ilintili paylaşımda bulunması, giriş formlarında yanlış bilgiler vermesi, centilmenlik dışı davranışlarda bulunması, gayri resmi bir numara ile yarışması, başka bir kişiye atanmış resmi numara ile yarışması, resmi bir yarış numarasını başka bir kişiye iletmesi, bu numarayı başka bir kişiden edinme girişiminde bulunması, sağlık, güvenlik sebepleri dâhil, fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere; başka herhangi bir türde, yasa dışı ya da uygunsuz davranış nedeniyle diskalifiye etme ve çıkarma hakkını saklı tutar.

5.3 Kazanan bir katılımcının diskalifiye edilmesi halinde; ödül hakkı düşecek ve/veya ödül bağışlanacak ya da alternatif bir galibe verilecektir. Herhangi bir sebeple diskalifiye edilen katılımcılara geri ödeme yapılmayacaktır. Bu etkinlikten diskalifiye edilmiş bireyler resmi sonuçlardan çıkarılacaktır.

 

6. Hakların Verilmesi

6.1 Vakıf ya da yetki verebileceği üçüncü taraflar, Urla’da BirİZ koşusundan ses kayıtlarını, video kayıtlarını ve fotoğrafları yakalama ve kullanma; isminizi, görüntünüzü, sesinizi, performansınızı ve biyografi malzemenizi herhangi bir amaç için (tanıtım, haber ya da başka türlü olsun) bütün ortamlarda, sonsuza kadar, yerel yazılı hukuka göre, kullanmak hakkına sahip olacaklardır.

6.2 Vakıf; Urla’da BirİZ Koşusu ile ilgili elinde bulunan tüm görsel ve işitsel doneleri, radyo, televizyon, sinemalar, etkinlikler, veri taşıyıcıları ya da herhangi bir ortamda ve dünya çapında kullanma, yayınlama, görüntüleme, gösterme, çoğaltma ve/veya halka sunma imkânına sahip olacaktır. Vakıf görsel ve işitsel donelerde tadilatlar yapma, aralar verme, kesimler yapma ya da başka değişiklikler yapma ve bu tadil edilmiş görsel ve işitsel doneleri kısıtlama olmadan kullanma hakkına sahip olacaktır. Urla’da BirİZ koşusunda bir katılımcı olarak adınızın geçmeyebileceğini kabul edersiniz ve Urla’da BirİZ koşusu ile ilişkili herhangi bir mecrada görünmenizden mali bir kazanç elde etmeyi beklemezsiniz. Mevcut Katılım Şartlarını kabul ederek, vakıfa bu görsel ve işitsel doneleri, yukarıda ayrıntıları verilen koşullarda, kullanma hakkı verirsiniz. Bu kapsamlı hak atamasının yegâne karşılığı, Urla’da BirİZ koşusuna katılma ve onu kazanma şansı yakalamak olacaktır.

 

7. Sorumluluk

7.1 Yarışa katılımda mesuliyet katılımcılara aittir. Vakıf her türlü mesuliyetten muaftır. Buna kazalar, çalınan kıyafet ya da başka araç / gereçler de dâhildir.

7.2 Urla'da BirİZ koşusundan önce tıbbi kontrol özellikle tavsiye edilmektedir. Kayıt yapmış olan tüm katılımcılar, kendilerinin ve ekip arkadaşlarının koşuya katılmalarında herhangi bir sağlık engelinin bulunmadığını kabul ederler.

7.3 Vakıf, katılımcının herhangi bir tıbbi / sağlık sorunu için sorumlu tutulamaz.

7.4 Bir katılımcının; Urla'da BirİZ koşusu sırasında kendini sakatlaması halinde, Vakıf sorumlu değildir. Vakıf; gerekli gördüğü durumlarda, katılımcıyı bir sağlık kuruluşuna yönlendirebilir. Sağlık kuruluşunda katılımcılara uygulanabilecek tıbbi bakımla ilgili olarak oluşabilecek tüm masraflar, katılımcı tarafından karşılanır.

7.5 Yarış startı verildikten sonra gecikmeli katılımlar kabul edilmeyecektir. Koşu göğüs numarasının kayıp edilmesi halinde etkinliğe katılım sağlanamaz. Bu durumda gerçekleşmeyen katılımlar için Vakıf sorumluluk kabul etmez.

 

8. Kıyafet Çanta Muhafaza

8.1 Koşu başlangıcı öncesi: Koşucuların kendilerine ait kıyafet çantaları başlangıç noktasında teslim alınacaktır. Koşu Sonrası: Kıyafet çantaları göğüs numaraları karşılığında bitiş noktasında etkinlik alanında teslim edilecektir.

8.2 Sadece koşu etiketi olan çantalar teslim alınacaktır.

8.3 Sporcuların yanlarında değerli eşya getirmemeleri önemle rica olunur. Kaybolan eşyalardan (teslim alınan çanta içerikleri de olmak üzere) Vakıf sorumlu değildir.

Eşya teslim yerine sporcular kendi çantalarına resmi Urla'da BirİZ koşu etiketini takarak teslim edeceklerdir. Çanta etiketleri kit dağıtımında verilecektir.

 

9. Güzergâh Hizmetleri

9.1 Koşu parkuru başlangıç noktasında saat 08.00’ dan itibaren kit dağıtımı başlayacaktır.

9.2 Koşu başlangıç saati 09.00 dır.

9.3 Koşu parkuru koşu başlangıcından 2 (iki) saat sonra araç trafiğine açılacaktır. Saat 11:00 dan itibaren Koşu Bitiş Noktasında hizmet verilmeyecektir.

 

10. Başlama/Bitiş Noktası

Urla Kum Denizi Plajı URİT Kafe giriş kapısıdır.

 

11. Başlama/Bitiş Noktasının Kapanması

Urla'da BirİZ koşusunun bitiş noktası kapanış saati 11.00 dır. Saat 11.00 den sonra trafik açılır, halen parkurda bulunan koşucular kendi inisiyatifleri ile kaldırımdan veya yoldan koşmaya devam edebilirler fakat tasnifleri yapılmayacaktır.

 

12. Katılımcılara Sunulacak Hizmetler

•                Hizmetler Anı Madalyası 

•                T-Shirt (Kayıt sıralamasındaki ilk 250 kişiye)

•                Çanta (Kayıt sıralamasındaki ilk 250 kişiye)

•                Koşu güzergâhında su istasyonu

•                Güzergâh boyunca ve bitiş noktasında sağlık hizmetleri

•                Bitiş noktasında çeşitli ikramlar

 

13. Sağlıkla İlgili Öneriler

Yarış öncesi muayene olunuz. Solunum yolları ve kalp hastalıkları olanlar, yarışa katılmamalıdır. Yarışa uykunuzu almış ve dinlenmiş bir şekilde katılmalısınız. Yarış sabahı kahvaltınızı erken yaparak, alkollü ve gazlı içeceklerden kaçınınız. Spor ayakkabınızı mutlaka çorapla giyiniz. Ayak parmaklarınıza süreceğiniz krem, yarış sonrasında oluşabilecek yaraları önleyecektir. Yarış esnasında oluşan sağlık sorunlarında yarışı terk ederek, sağlık görevlilerinden yardım isteyiniz. Yeterli antrenman, kondisyon ve sağlık, başarılı bir koşu için şarttır. Bu konudaki mesuliyet katılımcıların kendilerine aittir.

 

14. Şartların Kabulü

http://www.urev.org.tr web sitesinde yer alan ve Urla'da BirİZ koşusu ile alakalı olan Gizlilik ve Güvenlik Politikasını, Kullanım Sözleşmesi’ni ve Yarış Kurallarını özgür iradem ile okudum. Bu bölümlerde yer alan tüm detayları kabul ederek ve hiçbir maddeyi dava konusu etmeyeceğimi taahhüt ederek, yarışmaya katılıyorum.

 

 

 


© Copyright 2020 urev.org.tr. Web Designed By: Pro Tasarım,Web Tasarım,Eticaret paketleri,Seo Optimizasyonu,İzmir